1. Komt terug met een procesvoorstel hoe de betrokkenheid met de raad kan worden vormgegeven (via RIA, werkgroep, of via de commissie).
Sommige fracties vinden een RIA of een commissiebespreking voldoende. D66 opteert eerder voor een werkgroep.
2. Zegt toe dat een go - no go moment in een vroegtijdig stadium wordt besproken met de raad. 07-06-2021: Raad wordt geïnformeerd zodra er een lijst van projecten is en daarbij kunnen plannen worden doorgesproken met de raad. Is bereid de keuzes met de raad te bespreken, maar niet de prioritering. Die keuzes zijn al gemaakt.
Stand van zaken
Update april 2026
Het rapport van WING bevindt zich in de afrondende fase. Er is een verzoek voor een RIA ingediend via de griffie.
26-01-26: GBH vraagt naar het rapport van Wing. Ph Tromp zegt toe dat de rapportage van Wing na bespreking in het college naar de raad gaat.
Update januari 2026; Voor de gemeenteraadsverkiezingen komt een RIB over de toekomstvisie en in Q2 2026 wordt een RIA georganiseerd.
Update oktober 2025; In oktober start bureau Wing met het opstellen van de toekomstvisie voor de Groene Ring. De visie wordt in januari 2026 opgeleverd.
Advies griffie
De griffie adviseert de raad kennis te nemen van deze update en verdere updates af te wachten. Verzoek voor een RIA komt aan de orde in het presidium.